ΒΡΑΒΕΙΑ

ΒΡΑΒΕΥΘΕΝΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΑ ΣΤΟ ΛΟΦΟ ΤΗΣ ΠΝΥΚΑΣ

  • 200343η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Δομνίτσα ΛΑΝΙΤΟΥ-ΚΑΒΟΥΝΙΔΟΥ (Ελλάδα)
    Βραβείο «ΔΕΛΦΟΙ» Γιάννα ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ (Ελλάδα)
    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Κων/νος ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ (Ελλάδα)
  • 200444η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» η πόλη των Αθηνών δια της Ντόρας ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ (Ελλάδα) και η Ο.Ε.Ο.Α. «Αθήνα 2004» δια της Γιάννας ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ (Ελλάδα)
    Βραβείο «ΔΕΛΦΟΙ» Βούλα ΠΑΤΟΥΛΙΔΟΥ (Ελλάδα)
    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Juan Antonio SAMARANCH (Ισπανία)
  • 200545η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Μαρία ΧΟΡΣ (Ελλάδα)
    Βραβείο «ΔΕΛΦΟΙ» Αντώνιος ΤΖΙΚΑΣ (Ελλάδα)
    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Νικόλαος ΓΙΑΛΟΥΡΗΣ (Ελλάδα)
    και Norbert MÜLLER (Γερμανία)
  • 200646η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Jacques ROGGE (Βέλγιο)
    Βραβείο «ΔΕΛΦΟΙ» Ελένη Γλύκατζη-Αρβελέρ (Ελλάδα)
    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Πέτρος Λινάρδος (Ελλάδα)
  • 200747η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Mario VAZQUEZ RANA (Μεξικό)
    Βραβείο «ΔΕΛΦΟΙ» Zhenliang HE (Κίνα)
    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Gunilla LINDBERG (Σουηδία)
  • 200848η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Τhomas BACH (Γερμανία)
    Βραβείο «ΔΕΛΦΟΙ» Chiharu IGAYA (Ιαπωνία)
    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Sam RAMSAMY (Νότιος Αφρική)
    Βραβείο «ΚΝΩΣΟΣ» Lassana PALENFO (Ακτή Ελεφαντοστού)
    Βράβείο «ΒΕΡΓΙΝΑ» Πριγκίπισσα Haya Bint Al HUSSEIN (Ενωμένα Αραβικά Εμιράτα)
  • 200949η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Φάνη ΠΑΛΛΗ-ΠΕΤΡΑΛΙΑ (Ελλάδα)
    Βραβείο «ΔΕΛΦΟΙ» Nawal EL MOUTAWAKEL (Μαρόκο)
    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Mohamed MZALI (Τυνησία)
    Βραβείο «ΚΝΩΣΟΣ» Κίκης ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ (Κύπρος)
    Βράβείο «ΒΕΡΓΙΝΑ» Conrado DURANTEZ (Ισπανία)
  • 201050ή Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» ΚΟΙΝΩΦΕΛΕΣ ΙΔΡΥΜΑ ΙΩΑΝΝΗ Σ. ΛΑΤΣΗ (Ελλάδα)
    Βράβείο «ΒΕΡΓΙΝΑ» Irena SZEWINSKA (Πολωνία)
    Βραβείο «ΔΕΛΦΟΙ» Sir Philip CRAVEN (Μεγάλη Βρετανία)
    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Tamás AJÁN (Ουγγαρία)
    Βραβείο «ΚΝΩΣΟΣ» Stefka KOSTADINOVA (Βουλγαρία)
  • 201151η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Τιμητική διάκριση ΔΟΕ (Jacques ROGGE)
    Τιμητική διάκριση ΕΟΕ (Σπύρος ΚΑΠΡΑΛΟΣ)
    Τιμητική διάκριση Λάμπης ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Ελλάδα)
  • 201252η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ»Maria BULATOVA (Ουκρανία)
    Βραβείο «ΔΕΛΦΟΙ»Χριστίνα ΚΟΥΛΟΥΡΗ (Ελλάδα)
  • 201353η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Tomas A.G. SITHOLE (Zιμπάμπουε)
    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ»ΣΩΜΑ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΣΑΜΑΡΕΙΤΩΝ, ΔΙΑΣΩΣΤΩΝ & ΝΑΥΑΓΟΣΩΣΤΩΝ ΤΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ (Ελλάδα)
  • 201454η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Τιμητική διάκριση «OLYMPIC EXCELLENCE» Mehriban Aliyeva (Αζερμπαϊτζάν)
    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Peter TALLBERG (Φινλανδία)
    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Jim PARRY (Μεγάλη Βρετανία)
  • 201555η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία της Ισπανίας
  • 201656η Διεθνής Σύνοδος για Νέους Μετέχοντες

    Βραβείο «ΟΛΥΜΠΙΑ» Ching – Kuo WU (Ταϊβάν)
    Βραβείο «ΑΘΗΝΑ» Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία της Γερμανίας